Yatırımcı İlişkileri Daha Fazla Bilgi
Şirket Hakkında Ana Sayfa    |    Yatırımcı İlişkileri    |    Söke Un Hakkında    |    Şirket Hakkında

Söke Un; 1963 yılında un ve un karışımları üretimini ve satışını gerçekleştirmek üzere faaliyete geçerek sektöre girmiştir. Tüketicilere geniş ürün portföyü sunan markalardan biri olan Şirket, 60 yıllık sektör deneyimine sahiptir.

Şirket, faaliyet gösterdiği gıda sektöründe lojistik imkanların önemini öngörmüş ve üretim tesislerini lojistik avantaj sahibi şekilde konumlandırmaya yönelik bir strateji izleyerek, un ve un karışımları üretimini, 19.356 metrekaresi kapalı olmak üzere 51.674 metrekare alan üzerinde kurulu Aydın–Söke Fabrikası ile 7.638 metrekare kapalı olmak üzere toplam 22.994 metrekare alan üzerinde kurulu Ankara-Sincan Fabrikası’nda gerçekleştirmektedir.

Şirket’in ana faaliyet konuları; tüketicilere yönelik (B2C) paketli un, tahıl unu, glütensiz un, ekmek unu karışımları, ev dışı tüketim noktaları için profesyonel ürün (B2B), perakende firmaları ve endüstriyel müşteriler için özel markalı un ve puding üretimi ve satışı ile un üretim sürecinde meydana çıkan çeşitli tali ürünlerin gıda ve yem sektörüne satışı olarak sıralanmaktadır.

Söke Un, piyasadaki kalite standartlarını yakalamak, ihracat fırsatlarını değerlendirmek için farklı kalite belgelerine sahiptir. Çevreyi koruma ve sürdürülebilirlik kriterlerinin gereklerine uymak için ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasını ve Sıfır Atık Belgesini almıştır. Ayrıca Şirket, ürettiği unların hijyenik gerekliliklerini karşılamak kapsamında ise FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistemi Sertifikasına ve TSE Uygunluk Sertifikasına sahiptir.

Müşterilerinin yanı sıra çalışanlarının sağlığı ve memnuniyetini de önceleyen Şirket, Söke ve Ankara-Sincan Fabrikalarında İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda süreçlere azami özen göstermekte ve bu kapsamda İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili ISO 45001 sertifikası bulunmaktadır.

Şirket, kaliteli ve hijyenik üretim standartları sayesinde market markalarına üretim yapabilen büyük üreticilerden biri konumundadır. Efsane markalı ürünler ile BİM; Aro markası ile Metro Toptancı Marketleri, Dorbi markası ile A101 özel markalı üretim yapılan şirketler arasında yer almaktadır. "

Şirket, 60 yıldır sektörde faaliyet göstermesinin getirdiği tecrübe ve süregelen tüketici memnuniyetini önceleyen anlayışı sayesinde Nielsen Perakende Raporu’na göre Türkiye Perakende Un Pazarı’nda (İndirim Marketleri Hariç) 2021 yılı sonu itibari ile ve 2022 yılı ilk dokuz ay için lider konumundadır
[Kaynak: 31/10/2022 Nielsen IQ Raporu]. Şirket’in paketli un ürünleri Türkiye çapında birçok perakende satış noktasında yaygın olarak satılmaktadır.

" Şirket, 2020 İSO ikinci 500 listesinde 5. sırada yer almaktadır. Şirket’in hakim ortağı olan Moms Kitchen İnternational S.a.r.l. ve diğer ortaklar ile Ulusoy Un yapılan satın alım sözleşmesi uyarınca 11.01.2022 tarihinde Şirket paylarının tamamı Ulusoy Un San. ve Tic. A.Ş. tarafından satın alınmıştır.